Oczyszczalnia ścieków "Ostrów Grabowski" leży na Wyspie Ostrów Grabowski na terenie portu w Szczecinie. Wyspa Ostrów Grabowski rozpościera się pomiędzy Odrą Zachodnią a Wschodnią (Regalicą) i zajmuje obszar 175 ha. Połączona groblą z lądem stałym wyspa stanowi rezerwę rozwojową portu w Szczecinie i będzie w przyszłości terenem intensywnego rozwoju funkcji przeładunkowych i przemysłu przyportowego. Oczyszczalnia ścieków oraz siedziba Spółki Wodnej "Międzyodrze" zlokalizowana jest w południowej części wyspy, nad Kanałem Duńczyca.

GPS N: 53° 25' 30"  E: 14° 35' 29"Do oczyszczalni ścieków najprościej można dojechać od strony prawobrzeża zjeżdżając w prawo zaraz za stocznią remontową "Makrum Pomerania" z prowadzącej do centrum miasta ulicy Gdańskiej na przeprawę mostową przez Parnicę. Po przekroczeniu mostu na Parnicy należy przejechać około 70 m ulicą Hryniewieckiego, po czym za zabudowaniami biurowo - magazynowymi należy skręcić w prawo i podążać prosto do końca nowo wybudowaną ulicą Logistyczną, kierując się znakami informacyjnymi z napisami "Oczyszczalnia Ścieków" i "Spółka Wodna Międzyodrze".

Jadąc od strony Lewobrzeża należy z ulicy Gdańskiej (przy stacji benzynowej Shell) skręcić w prawo w ulicę Św. Floriana, a następnie na skrzyżowaniu kończącym tę ulicę skręcić w lewo w stronę ulicy Bytomskiej. Wjeżdżając na ulicę Bytomską należy skręcić w prawo i kierować się na ulicę Hryniewieckiego, a następnie na nowo wybudowaną ulicę Logistyczną, zgodnie z kierunkiem ruchu pokazywanym przez znaki informacyjne z napisami "Oczyszczalnia Ścieków" i "Spółka Wodna Międzyodrze".

UWAGA: Ulica Logistyczna zapewnia jedyny dojazd do oczyszczalni ścieków. Dojazd ulicą Przejazd został zlikwidowany, gdyż kolidował z prowadzonymi inwestycjami portowymi.


Mamy nadzieję, że załączona mapka oraz rozmieszczone znaki informacyjne pomogą Państwu zorientować się jak najłatwiej trafić do Spółki i na naszą oczyszczalnię.

Formualrz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe. Proszę uzupełnić wszystkie wymagane pola oznaczone *

captcha

Znajdź nas na facebook'u

Spółka Wodna “Międzyodrze”, Biuro

ul. Przejazd 14, 70-607 Szczecin
telefon: 91 46 23 965-67
faks: 91 46 23 965-67 wew. 30
Biuro czynne od poniedziałku do piątku: 7.15 - 15.15

SW Międzyodrze

Oczyszczalnia Ścieków “Ostrów Grabowski”

ul. Przejazd 14, 70-607 Szczecin
telefon: 91 46 23 491
telefon alarmowy (czynny całą dobę): 508 550 010
faks: 91 46 23 545
Oczyszczalnia ścieków czynna jest całą dobę