Spółka Wodna „Międzyodrze” jest aktualnie jednym z dwóch operatorów oczyszczalni ścieków prowadzących działalność polegającą na odprowadzaniu i oczyszczaniu ścieków komunalnych w Szczecinie.

Na terenie Szczecina znajdują się cztery oczyszczalnie ścieków. Największe i najnowocześniejsze oczyszczalnie ścieków, oddane do eksploatacji w latach 2009-2010 OŚ „Pomorzany” i OŚ „Zdroje” eksploatowane są przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Szczecinie.

W północnej części miasta mieści się oczyszczalnia ścieków "Skolwin" zlokalizowana przy nieczynnej Fabryce Papieru „Szczecin - Skolwin”. Oczyszczalnia ta jest aktualnie wyłączona z eksploatacji.

Oczyszczalnia Ścieków „Ostrów Grabowski” zlokalizowana jest w północnej części szczecińskiej dzielnicy Międzyodrze-Wyspa Pucka. Pomimo, że dzielnica ta znajduje się w geometrycznym środku Szczecina, jest ona otoczona ciekami oraz akwenami wodnymi, które wydzielają ją w naturalny sposób z obszaru miasta tworząc osobną zlewnię charakteryzującą się płaskim ukształtowaniem terenu, niewielkim wzniesieniem terenu nad poziom wody oraz wysokim poziomem wód gruntowych.

Układ cieków i akwenów wodnych w obrębie miasta w naturalny sposób podzielił je na zlewnie trzech oczyszczalni ścieków: Oczyszczalnia Pomorzany odbiera i oczyszcza ścieki z lewobrzeżnej części miasta, oczyszczalnia Zdroje odbiera i oczyszcza ścieki z Prawobrzeża, a oczyszczalnia „Ostrów Grabowski” - ze szczecińskiej części Śródodrza.Formualrz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe. Proszę uzupełnić wszystkie wymagane pola oznaczone *

captcha

Znajdź nas na facebook'u

Spółka Wodna “Międzyodrze”, Biuro

ul. Przejazd 14, 70-607 Szczecin
telefon: 91 46 23 965-67
faks: 91 46 23 965-67 wew. 30
Biuro czynne od poniedziałku do piątku: 7.15 - 15.15

SW Międzyodrze

Oczyszczalnia Ścieków “Ostrów Grabowski”

ul. Przejazd 14, 70-607 Szczecin
telefon: 91 46 23 491
telefon alarmowy (czynny całą dobę): 508 550 010
faks: 91 46 23 545
Oczyszczalnia ścieków czynna jest całą dobę